Sportesemények

Sport

Iskolánk a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetség – a FODISZ- megyei tagszervezete a Zala Megyei Speciális Sportszövetség által szervezet Diákolimpia versenyeken vesz részt.

A versenyek 7 sportágban -atlétika, labdarúgás, asztalitenisz, terematlétika, úszás, zsinórlabda, mezei futás - felmenő rendszerben –megyei-területi-országos - zajlanak I-V korcsoportban.

Az egészséges életmódra nevelés, és a szabadidő hasznos eltöltése érdekében rendszeresen szervezünk, és részt veszünk szabadidősport rendezvényeken.

Minden tanévben megjelenik a verseny, és a szabadidősport naptárunk, amely a honlapon is megtekinthető a rendezvényekről készült beszámolókkal együtt.

Sport naptárak:

Zala Megye tervezett eseménynaptár 2020-2021

Zala Megyei szabadidősport tervezet 2020 2021

Magyar Parasport Napja 2022.02.22. Zalaegerszeg

A Zala Megyei Speciális Sportszövetség Lélekmozgató programot szervezet Zalaegerszegen, mellyel együttműködésre, közös érzékenyítésre, szemléletformálásra hívta a megye oktatási intézményeit.

Iskolánk és  a megyei speciális intézmények mellett középiskolások, és főiskolások is részt vettek a programon.

A rendezvényt Gecse Péter Zalaegerszeg alpolgármestere nyitotta meg, a résztvevőket Herold József a Béke Ligeti EGYMI vezetője, és Kámán Ferenc sportigazgató köszöntötte. Aktív, sokszínű program keretében kipróbálhatták a résztvevők a kerekesszékes közlekedést, érzékenyítő játékokat, és a téli olimpia sportágait is.

MPN.jpg

Országos Asztalitenisz Bajnokság 2022.02.22.

A FODISZ Gödöllőn rendezte meg a V.VI. korcsoportos tanulók diákolimpiai bajnokságát.

A tanulásban, értelmükben akadályozott diákok számára megrendezett sportrendezvény egyben országos Tehetségkutató Verseny is volt. Az érmek mellett, az első négy helyezett számára különdíjat jelentett, hogy a tavasz folyamán edzőtáborba is meghívást kaptak, hogy még inkább kibontakoztathassák tehetségüket.

A diákolimpián résztvevő fogyatékossággal élő diákoknak hatalmas élményt adott, hogy Pálos Péter, kétszeres paralimpiai bajnok para-asztaliteniszezővel és Tóth Kriszta, Európa-bajnok asztaliteniszezővel is találkozhattak, sőt pingpongozhattak is.

V. kcs. Diákolimpiai Bajnok 1. hely: Székely Izabell- Béke Ligeti EGYMI-Zalaegerszeg-

felkészítő: Arnóth József

Székely_Izabell-_Tőth_Krisztina_asztaliteniszező.jpg

Magyar diáksport napja 2020

Szakmai beszámoló a Magyar Diáksportnap

2020.09.25.

A COVID-19 miatti járványügyi készültség időszakában az MDSZ azt javasolta, hogy az iskolák a testnevelés órák keretei között szervezzék meg a diáksportnapi programokat.

Iskolánk a felhívásnak eleget téve tematikus napot szervezett, sport és egészség nap néven.

Az idei tanévben az alábbi feladatokat végeztük el betartva a higiéniai, egészségügyi, és az egymástól való távolság betartására vonatkozó szabályokat.

• 2020 méterfutás az iskola melletti ligetben
  • sporttal, egészséges életmóddal kapcsolatos rövidfilm nézése
  • védőnő által tartott prevenciós előadás (drog, dohányzás, Covid-19)
  • „Ninja Warrior” akadálypálya a tornateremben
  • sport, testnevelés, szabadidős tevékenységekről kvíz, tesztek
  • Alsó tagozatnak játékos akadálypálya a folyosón

Kihangsúlyozom, hogy minden program rész beleértve a futást is, szigorúan osztályszinten történt!

Mikulás kupa 2019

Vidám hangulatú Mikulás sportdélután

2019.12.05. Zalaegerszegen

Immár hatodik alkalommal járt a Mikulás sport délutánunkon. Vidám bemelegítés után, sor és váltóversenyek alapozták meg a jó hangulatot. Az újszerű feladatokat nagy élvezettel hajtották végre a sportolók.

A rendezvényen részt vevő 45 sportoló mind győztes volt, így egyformán aranyérmet, édességet kaptak a télapótól.

1.    Megnyitó

2.    Zenés bemelegítés

3.    Zsákba ajándékgyűjtő verseny

4.    Zsákcipelő verseny

5.    Miki öltöztető verseny

6.    Fenyőfa díszítő verseny

7.    Szaloncukor célba dobás

8.    Mikulászsák adogató verseny

9.    Fut a szán! csapatjáték

Köszönet a szervezőknek!

OTP

OTP- OKOSAN –Tornássz- PAJTÁS

Zalaegerszeg 2019.11.15.

A zalaegerszegi OTP fiók és a Béke Ligeti EGYMI közös pályázatán sportszereket nyert az iskola, melyet egy vidám hangulatú, közös rendezvényen, önkéntes segítők adtak át a diákoknak.

A közös játékok, örök élmények maradnak diákjainknak!

KÖSZÖNJÜK A TÁMOGATÁST!

Magyar Parasport Napja 2020

Idén is csatlakozott a zalaegerszegi Béke Ligeti Iskola a lélekmozgató programhoz, melynek keretében látás, hallás és mozgássérült érzékenyítésen vehettek részt tanítványaink.

Látássérült- akadálypálya

Hallássérült- Jelbeszédes feladatok

Mozgássérült – akadálypálya, és kerekesszékes kosárba dobás szerepelt a programban.