Bábszakkör

30 éve működik bábszakkör az iskolánkban. Hetente egy szakköri foglalkozás van. A foglalkozásokon a gyerekek elsajátítják az egyszerű bábkészítési folyamatokat.

Egyszerű technikákat alkalmazunk (rajzolás, nyírás, festés, színezés, ragasztás), valamint egyszerű mozgásformákat (báb átadása, fel-le, jobbra-balra mozgatása). A szakkörre járók megtanulnak rövidebb meséket, melyeken keresztül mintát kapnak a helyes erkölcsi normákról és magatartási szabályokról. A közönség előtti megszólalás, előadás utáni taps, dicsérő szavak, versenyeredmények növelik nemcsak a félénkebb, hanem minden szakkörre járó tanuló önbizalmát, bátorságát. Kiemelt szerepet kap a gyermekek önálló tevékenysége. Nagy kihívás egy-egy műsor elkészítése, de hálás feladat, mert a nézők élvezik az előadást és mindig lehet vele sikert elérni.

Kategória: